استفاده از بره موم برای درمان بیماران سرطانی

استفاده از بره موم  برای درمان بیماران سرطانی


تجارب کلینیکی دکتر اوسامو میزوکامی در درمان بیماران 
مبتلاء به سرطان‌های پیشرفته  ارائه مقاله سال 2010
گردآوری و ترجمه : مهندس مظاهر سیدی     
  
مجله زنبورداران پیشرو -برداشت مطالب با ذکر منبع بلامانع است      
http://www.mag-bee.com

آشنایی با دکتر اوسامو میزوکامی:
دکتر اوسامو میزوکامی یک پزشک متخصص داخلی از کشور ژاپن است. کلینیک او در مرکز توکیو واقع شده است. نود درصد از بیماران او سرطان فراگیر دارند و بیشتر آنها دارای سرطان‌های پیشرفته هستند.
کلینیک او یک مرکز درمان در زمینه طب مکمل است. دیدگاه او این است که انتخاب صحیح بین طب رایج و طب مکمل که برای بیماران مناسب است صورت گیرد. دکتر میزوکامی می‌گوید: هدف من از تاسیس کلینیک این بوده که بیمارانی که مشکلات جدی دارند بتوانند امید به زندگی پیدا کنند. من از آنها در حد ممکن حمایت می‌کنم.او ادامه می‌دهد؛ زمانی که دانشجوی پزشکی بودم نگران محدودیت‌های طب رایج بودم. من همیشه اعتقاد داشتم که طب رایج نمی‌تواند بیماران مبتلاء به سرطان پیشرفته را درمان کند. این نگرانی موجب یک مطالعه دراز مدت من در چگونگی درمان مبتلایان به سرطان پیشرفته و استفاده از طب مکمل در درمان این بیماران شد. من در 35 سال گذشته بیش از 4000 مریض سرطانی پیشرفته را با شیوه‌های درمانی رایج و طب مکمل درمان کرده‌ام.

روند افزایش سرطان در ژاپن
سرطان اولین عامل مرگ و میر در کشور ژاپن است. تعداد ژاپنی‌هایی که در آنها تشخیص سرطان داده می‌شود رو به افزایش است. این افزایش عمدتا در انواعی از سرطان‌ها که به آنها سرطان‌های دنیای غرب گفته می‌شود، دیده می‌شود که شامل سرطان راست روده (کلون)، پانکراس، پروستات، سینه و تخمدان است. علت این افزایش عمدتاً غربی شدن رژیم‌های غذایی مردم ژاپن است. کشور ژاپن بعد از جنگ جهانی دوم تحت تأثیر ایالات متحده آمریکا قرار گرفته و مصرف غذاهایی مثل استیک گوشت و همبرگر در آن افزایش یافته است.ژاپنی‌ها با افتخار اعلام می‌کنند که دارای بالاترین درجه امید به زندگی در دنیا هستند و این به رژیم سالم غذایی آنها بر می‌گردد. با این وجود، امید به زندگی ژاپنی‌ها در این سال‌ها کاهش پیدا کرده است.

نوع سرطان :
معده                                           راست روده (کلون)                                  ریه
کبد                                                  پانکراس                                            پروستات
نوع سرطان :
معده                             راست روده(کلون)                       ریه                         کبد                         
طحال (پانکراس)                 سینه                              تخمدان                    رحم

مشکلات مربوط به درمان‌های رایج سرطان 
درمان‌های رایج سرطان در ژاپن نظیر دیگر کشورها شامل جراحی، شیمی درمانی و پرتو درمانی است. مرگ و میر در اثر سرطان سالیانه در ژاپن افزایش می‌یابد بطوری که در پنجاه سال گذشته سرطان چهار برابر شده است. نیمی از بیماران در اثر سرطان می‌میرند. درمان سرطان‌های پیشرفته تنها با استفاده از شیوه‌های درمانی متداول مشکل است.درمان‌های رایج سرطان ممکن است بر کیفیت زندگی بیماران اثر منفی بگذارند. این درمان‌ها گاهی خطراناک هستند. نسبت میزان مرگ و میر پس از عمل جراحی بسته به محل سرطان و مهارت جراح بین 1 تا 3 درصد است.نسبت مرگ و میر در حین شیمی درمانی معمولاً بین 3 تا 5 درصد است و بر کیفیت زندگی بیماران اثر منفی دارد.

پیشرفت کم در درمان سرطان‌های پیشرفته
بنابر نظر عمومی پیشرفت قابل ملاحظه‌ای در درمان سرطان پدید آمده است اما، بسیاری از داده‌ها از این دیدگاه حمایت نمی‌کند. با آزمایش می‌توانیم مراحل اولیه سرطان را که قابل علاج نیز هستند تشخیص دهیم اما در درمان سرطان‌های پیشرفته ناتوانیم. نمودار بعدی نشان دهنده پیشرفت تند روند درمان برای زنده نگهداشتن بیماران مبتلاء به سرطان سینه در قرن گذشته است.

طب مکمل و سرطان 
روش‌های جدید درمان سرطان نیازمند شیوه‌هایی غیر از روش‌های متداول درمانی است. این نیاز یکی از علت‌هایی است که چرا طب مکمل این قدر در کشورهای پیشرفته محبوبیت پیدا کرده است.به طوری که گزارش شده حدود 70 درصد از بیماران مبتلاء به سرطان از چندین روش مکمل درمانی نظیر طب سوزنی یا داروهای گیاهی چینی همراه با روش‌های رایج درمانی استفاده می‌کنند. بیشتر این بیماران درباره‌ی استفاده از این شیوه‌ها به پزشک خود چیزی نمی‌گویند زیرا، بیشتر پزشکان ژاپنی اعتقادی به روش‌های درمانی مکمل ندارند.

استراتژی دکتر میزوکامی در درمان سرطان 
اگر چه درمان سرطان‌های پیشرفته تنها با شیوه‌های طبیعی ایده آل است، با این وجود درمان این سرطان‌ها فقط با استفاده از روش‌های طبیعی بسیار مشکل است. به سبب اینکه سرعت تکثیر سلول‌های سرطانی خیلی زیاد است، توقف رشد آنها توسط شیوه‌های طبیعی امکان پذیر نیست و در بیشتر موارد به درمان‌های رایج نیاز است تا تکثیر سلول‌های سرطانی کاهش پیدا کند.

نحوه استفاده از بره موم توسط دکتر اوسامو میزوکامی
او در این باره می‌گوید:اولین چیزهایی که من درباره‌ی بره موم آموختم به 20 سال پیش بر می‌گردد، موقعی که در آمریکا اقامت داشتم و به این فرآورده زنبور عسل علاقمند شدم. بعد از آن من هر روز بره موم می‌خوردم و این باعث شد که از شر آنفولانزا خلاص شوم، بیماریی که اغلب به آن مبتلاء بودم. پس از آن پدر پیر و 73 ساله من 16 سال پیش مبتلاء به سرطان پانکراس از نوع پیشرفته شد. من به او توصیه کردم برای درمان سرطانش بره موم بخورد. او از عصاره‌ی آبی بره موم مصرف می‌کرد. یکسال بعد او مرد، اما هیچگونه درد یا علائم شدید نداشت. از آن زمان به بعد من دریافتم که بره موم می‌تواند بخش مؤثری از درمان سرطان باشد.

بره موم و سرطان 
دکتر میزوکامی در این زمینه می‌گوید:از زمان تجربه پدرم در استفاده از بره موم، من از بره موم بعنوان درمان مکمل برای بیش از 500  بیمار مبتلا به سرطان پیشرفته استفاده کرده‌ام.

چرا از بره موم در درمان سرطان استفاده می‌شود؟
بیش از 1200 مقاله دانشگاهی در ارتباط با خواص بره موم از سراسر دنیا موجود است. هم اکنون این ماده نسبت به سایر مکمل‌ها بیشتر از جانب دانشمندان حمایت می‌شود. تحقیقات نشان داده که بره موم دارای خواص ضد سرطانی زیادی است.

اثرات ضد سرطانی بره موم
بره موم دارای خواص زیر است:
1- تأثیر مستقیم ضد سرطانی 
2- افزایش ایمنی 
3- اثر آنتی اکسیدانی 
4- اثر ضد تشکیل غیر طبیعی رگ‌های خونی
5- اثر ضد التهابی 
6- اثرات ضد باکتریایی و ضد ویروسی
7- اثر ترمیم بافت آسیب دیده 
8- اثر محافظت از شیمی درمانی 
9- اثر محافظت از پرتو درمانی 

تأثیر مستقیم ضد سرطانی بره موم 
بره موم خیلی از عوامل مستقیم ضد سرطانی را داراست. در یک مطالعه اسید کافیئک موجود در بره موم تولید CD4، IL2، IL4  و اینترفرون گاما را در موش‌ها افزایش داد. اسید کافئیک همچنین از پیشرفت (مفاستاز) سرطان به ریه موش‌های مبتلاء به سرطان سینه جلوگیری می‌کند. بره موم مرگ سلول‌های سرطان ملانوما را در آزمایشگاه باعث می‌شود.

تعدادی از مواد ضد سرطانی موجود در بره موم 
اسید کافئیک  -  پینوسمبرین  -   گالانژین  -  کریسین
آرتیپلین C  -   پینوبانکسین  -   اسید سینامیک  -  تریست  

اثر افزایش ایمنی 
تقریباً همه بیماران سرطانی پس از چند سال ایمنی شان کاهش پیدا می‌کند. در یک مطالعه بره موم اثر افزایش دهنده ماکروفاژها را در آزمایشگاه نشان داد. بره موم در موش لنفوسیت‌ها را فعال می‌کند و CD8/ CD4 را افزایش می‌دهد.

اثر آنتی اکسیدانی
رادیکال‌های آزاد در بیماران سرطانی افزایش پیدا می‌کند و این افزایش، سلول‌های سرطانی را به تکثیر تحریک می‌کند که نتیجه آن می‌تواند عود و پیشرفت(متاستاز) سرطان باشد. اسید کافئیک و آرتیپلین C موجود در بره موم اثر قوی آنتی اکسیدانی دارند. بره موم از پراکسیداسیون چربی جلوگیری می‌کند. بره موم نشان داده که اثر آنتی اکسیدانی قوی‌تری نسبت به ویتامین E در موش‌ها داشته است.

اثر ضد تشکیل غیر طبیعی رگ‌های خونی 
زمانی که سلول‌های سرطانی تکثیر پیدا می‌کنند، فرایند تولید رگ‌های خونی جدید با افزایش خون رسانی به این سلول‌های سرطانی افزایش می‌یابد. بره موم نشان داده که هم در آزمایشگاه و هم در بدن موجودات نظیر داروهای ضد سرطانی مثل آواستین اثر ضد تشکیل غیر طبیعی رگ‌های خونی را داراست.

اثر ضد التهابی بره موم 
سرطان خود یک فرآیند التهابی است که منجر به نبرد بین سلول‌های سرطانی و سلول‌های ایمنی می‌شود. عوامل ضد التهابی نظیر بازدارنده COX-II در پیشگیری و درمان سرطان اهمیت دارند. بره موم نشان داده که دارای خواص ضد التهابی هم در آزمایشگاه و هم در بدن موجودات زنده است.

اثرات ضد ویروسی و ضد باکتریایی بره موم 
ویروس های تیپ B و C می توانند عامل سرطان سلول های کبدی باشند. ویروس HIV عامل بیماری ایذز است. باکتری های کوباکتر عامل خطر برای سرطان معده است. نیمی از ژاپنی ها عفونت هلی کوباکتر دارند و بیشتر آنها از سرطان معده رنج می برند.
بره موم دارای خواص ضد ویروسی و ضد باکتریایی در آزمایشگاه و در بدن موجودات است و این خواص در درمان سرطان کاربرد دارند. بره موم به جلوگیری از مرگ ناشی از عفونت کمک می‌کند 
( گزارش شده که یک سوم بیماران با سرطان پیشرفته در اثر بیماریهای عفونی نظیر پنومونی می‌میرند که به سبب نقصان سیستم ایمنی است).

اثر ترمیم (بازسازی) بافت 
اگر ترمیم (بازسازی) بافت سرطانی سریعتر اتفاق افتد، بهبود سرطان سریعتر صورت می‌گیرد.
بره موم باعث تحریک بافت به ترمیم (بازسازی) در آزمایشگاه می‌شود.

اثر محافظت از شیمی درمانی 
خیلی از مطالعات جانوری توصیه می‌کنند که شیمی درمانی همراه با استفاده از بره موم باشد تا بروز واکنش‌ها را کاهش دهد. مطالعات داخل آزمایشگاهی و همچنین بر روی موجودات زنده نشان داده است که استفاده از بره موم همراه با شیمی درمانی در مقایسه با شیمی درمانی به تنهایی اثرات همپوشانی (سینرژیت) دارد.

اثر محافظت از اشعه 
خیلی از مطالعات حیوانی نشان داده که پرتو درمان همراه با استفاده از بره موم بروز واکنش‌ها را کاهش می‌دهد. همچنین مطالعات داخل آزمایشگاهی و بر روی موجودات نشان داده که استفاده از بره موم همراه با پرتو درمانی در مقایسه با پرتو درمانی به تنهایی اثرات همپوشانی (سینرژیت) داشته است. 

تجارت آقای دکتر میزوکامی در استفاده از بره موم 
آقای دکتر در این خصوص می‌گوید: من بیش از 500 بیمار با سرطان پیشرفته را با استفاده از بره موم درمان کرده‌ام. این بیماران از انواع مختلف سرطان از جمله سرطان ریه، معده، روده، پروستات، سینه، تخمدان و پانکراس رنج می‌برده‌اند.
ایشان در ادامه می‌افزاید: ما باید این واقعیت را بپذیریم که بیماران سرطانی هم زمان تحت درمان‌های چند جانبه شامل درمان‌های رایج و درمان‌های مکمل قرار می‌گیرند. بنابراین تأثیر بره موم را نمی‌توان به تنهایی در چنین بیمارانی اندازه گیری کرد. از نظر اخلاقی برای من قابل قبول نیست که آزمایش‌های دوسوکور را در بین بیماران با سرطان پیشرفته انجام دهم.بیشتر بیماران سرطانی تحت درمان‌های رایج قرار می‌گیرند اما من به آنها بره موم را بعنوان مکمل درمان توصیه می‌کنم. بیمارانی که بره موم مصرف می‌کنند به سمتی می‌روند که کیفیت بهتر زندگی، درد کمتر، خستگی کمتر و افزایش اشتها را تجربه می‌کنند.
طول عمر بیمارانی که بره موم مصرف می‌کنند به بیش از دو برابر، سه برابر و گاهاً تا 10 برابر زمانی که انتظار می‌رود افزایش می‌یابد. تعداد کمی از بیماران که تومور داشتند  بدون درمان‌های رایج اندازه تومور آنها کوچک می‌شد. تعداد کمی از بیمارانی که اندازه تومور سرطانی آنها یک سانتی متر و یا کمتر بود بدون دریافت درمان‌های رایج تومورهایشان کاملاً ناپدید می‌شد.
بیمارانی که همراه با شیمی درمانی و پرتو درمانی از بره موم استفاده می‌کردند نتایج بهتری را نشان می‌دادند و در مقایسه با بیمارانی که فقط درمان‌های متداول (شیمی درمانی و پرتو درمانی) را دریافت می‌کردند، واکنش‌های کمتری بروز می‌دادند.
من از عصاره اتانولی 30درصد بره موم برزیلی استفاده می‌کنم که از گیاه Baccharis dracuneuli بدست می‌آید.
هر چند من معمولاً دوز 3 گرم بره موم را به صورت روزانه توصیه می‌کنم، اما برای بیماران با سرطان پیشرفته میزان 9 گرم و بیشتر از بره موم را مورد استفاده قرار می‌دهم.

بروز واکنش‌های مرتبط با بره موم 
دکتر میزوکامی در خصوص بروز واکنش در بیمارانش می‌افزاید:
دو بیمار از بروز(جوش) روی پوست بعد از مصرف بره موم شکایت کردند. این افراد حساسیت شدید به مواد شیمیایی داشتند. بیماران دارای آلرژی باید با احتیاط درمان شوند. تعداد کمی از بیماران  از دردهای معده بعد از مصرف بره موم شکایت داشتند، بویژه اگر آن را با معده خالی میل می‌کردند. واکنش‌های جدی دیگری در اثر مصرف بره موم گزارش نشد.

موارد فوق العاده از درمان با بره موم 
دکتر میزوکامی موارد زیادی از بیماران مبتلاء به سرطان را در کلینیک خودش درمان نموده است در اینجا او شش مورد فوق العاده از درمان بیماران سرطانی خود را با استفاده از بره موم آورده است.

مورد اول بیمار مبتلاء به سرطان کبد 
در سال 1998 یک زن 46 ساله با بیماری هپاتیت C که به دنبال آن بیماری او به سلول‌های سرطانی توسعه پیدا کرده بود به بیمارستان من مراجعه کرد. سی تی اسکن کبد او 3  تومور به اندازه‌ی یک سانتی متر را نشان می‌داد.
من مصرف 3  گرم بره موم را به صورت روزانه به او پیشنهاد کردم. تومورهای کبد او در سی تی اسکن دو ماه بعد کاملاً ناپدید شده بودند و مارکرهای توموری و پروتئین در طیف عادی قرار داشت. در حال حاضر او در سلامت کامل به سر می‌برد.

مورد دوم بیمار مبتلاء به سرطان معده
در سال 1997 یک زن 52 ساله با سرطان معده توسط من تشخیص داده شد. سرطان او در مرحله سوم قرار داشت و احتمال زنده ماندن او برای یک سال فقط 10 درصد تخمین زده شده بود. 
او تحت معاینات گاستروکتومی کامل قرار گرفت و مشخص شد که سرطان او به پرده صفاق متاستاز داده است (گسترش پیدا کرده است). بعد از عمل، او روزانه یک دوز بره موم (3 میلی گرم) را مصرف می‌کرد. پس از 12 سال از عمل او هیچگونه عودی (بازگشت) نداشت.

مورد سوم بیمار مبتلاء به سرطان معده 
در سال 2006 یک مرد چهل و نه ساله با سرطان معده (مرحله سوم) تشخیص داده شد. به او پیشنهاد جراحی شد، اما او نپذیرفت. او به مدت شش ماه روزانه 9 گرم بره موم مصرف کرد. بعد از این مدت، عکس با اشعه ایکس از معده او هیچ تغییری را نشان نداد. 
سپس او تصمیم گرفت تحت عمل جراحی قرار گیرد، اما اندوسکوپی ترتیب داده شد یک روز قبل از عمل هیچ چیز غیرطبیعی را نشان نداد. بیوپسی از معده هیچ گونه سلول سرطانی را نشان نداد. 
جراحان گفتند که معجزه رخ داده است، بنابراین عمل جراحی منتفی شد. در حال حاضر او کاملاً سالم است.


مورد چهارم سرطان خون نوع مالتیپل میلوما
درسال 2003 یک مرد چهل و شش ساله پس از شکستن استخوان‌هایش با سرطان نوع مالتیپل میلوما مرحله سوم شناسایی شد. مدت زنده ماندن او برای 5 سال، 25 درصد برآورد (تخمین) زده شده بود.
او در طول بستری در بیمارستان روزانه 15 گرم بره موم مصرف می‌کرد و چهار دوره تحت شیمی درمانی قرار گرفت اما هیچ گونه واکنش منفی از جمله لوکوپنی (کاهش تعداد سلول‌های سفید خون) دیده نشد. در حال حاضر او در حالت بازگشت کامل قرار دارد.

مورد پنجم بیمار مبتلاء به سرطان مجاری ادراری مثانه 
در سال 2006 یک مرد 81 ساله با سرطان مجاری ادراری مثانه تحت عمل اندوسکوپی قرار گرفت. او 12 کپسول 6 گرمی بره موم را بطوری روزانه و به مدت یکماه مصرف کرد. قبل از عمل یک معاینه کیتوسکوپی ترتیب داده شد. تومور سرطانی او بعد از دفع یک ماده اسفنجی مانند کاملاً ناپدید شد. در حال حاضر او کاملاً سالم است.

مورد ششم بیمار مبتلاء به سرطان تخمدان 
یک زن 57 ساله با سرطان تخمدان تشخیص داده شد. در سال 1990 تخمدان و رحم او برداشته شد به دنبال آن شیمی درمانی انجام شد. او تب بالا، اسهال و کاهش تعداد سلول‌های سفید(لوکوپنی) را نشان داد.
در سال 2002 مشخص شد که سرطان او به راست روده متاستاز داده است. او شروع به مصرف روزانه 2 گرم بره موم کرد. مجدداً تحت شیمی درمانی قرار گرفت اما واکنش‌های منفی نشان نداد. فاکتور CA19-9 در او کاهش یافت و هم اکنون در طیف عادی قرار دارد. در حال حاضر او در سلامتی کامل به سر می برد.
پیشگیری از سرطان با استفاده از بره موم 
پیشگیری از سرطان بویژه در مراحل اولیه در مقایسه با پیشگیری در مراحل دوم یا سوم از اهمیت بسیاری برخوردار است. کاملاً مشخص شده است که صرفاً استفاده از ویتامین‌ها و املاح نمی‌تواند جلوی بروز سرطان را در بسیاری از جایگاههای بروز این بیماری بگیرد. گمان می‌رود که بره موم برای جلوگیری از بروز سرطان در مراحل اولیه موثر است زیرا این ماده خواص ضد سرطانی مستقیم، خاصیت افزایش ایمنی و تاثیر آنتی اکسیدانی دارد.
بره موم ممکن است برای درمان سرطان مفید باشد زیرا این ماده می‌تواند از بروز سرطان جلوگیری کند.


نتیجه گیری
برای تعیین کارآیی بره موم انجام مطالعات بالینی بیشتری مورد نیاز است. 
بنظر می‌رسد مصرف بره موم در بیماران دچار سرطان پیشرفته که تحت شیمی درمانی یا پرتو درمانی قرار می‌گیرند کارآیی درمان را افزایش و باعث کم شدن عوارض منفی می‌گردد. چنانچه بره موم تنها مصرف گردد باعث افزایش کیفیت زندگی، طولانی شدن عمر و بهبود کامل می‌گردد. دوزهای بالای بره موم به میزان 10 گرم یا بیشتر در روز ممکن است در بیماران دچار سرطان پیشرفته موثرتر باشد. من اعتقاد دارم که دوز روزانه بره موم از بروز سرطان جلوگیری می‌کند و افزایش استفاده از بره موم بوسیله افراد سالم به شدت توصیه می‌شود. حتی بیماران دچار سرطان پیشرفته باید امیدوار باشند که با استفاده از بره موم بهبود خواهند یافت زیرا ما نمی‌توانیم بدون امید زندگی کنیم. 

نسخه چاپیارسال به دوستاندفعات بازدید: 57012345
تعداد آرا: 0

نظر شما: